Jak promować sklep internetowy?

Jeśli masz dobrze prosperujący biznes offline, marketing nie jest Ci obcy. Jednak strategie przyciągania ruchu do Twojego sklepu internetowego mogą być zupełnie inne. Dzięki swojemu sklepowi internetowemu będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów niż kiedykolwiek wcześniej — i będziesz mieć pełną kontrolę nad ich doświadczeniami zakupowymi. Ale to nie jest sytuacja „jeśli to zbudujesz, to przyjdą”.

W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych sposobów na udostępnienie nowego sklepu internetowego osobom, które chcą kupić. Zastanowimy się nie tylko, jak przyciągnąć ruch do Twojej witryny, ale także jak zintegrować marketing między Twoim sklepem internetowym a firmami offline, aby w pełni wykorzystać wszystkie Twoje kanały.

 

Taktyki marketingowe promujące Twój sklep internetowy

Od marketingu do obecnych klientów po pozyskiwanie nowych, przyjrzyjmy się ośmiu taktykom, których możesz użyć, aby przyciągnąć ruch do swojego nowego sklepu internetowego.

 

  1. Wykorzystaj (i buduj) swoją listę e-mailową.

Nawet w sklepie stacjonarnym ważna jest silna strategia e-mail marketingu. Zbierz jak najwięcej adresów e-mail — klientów, potencjalnych klientów, osoby zainteresowane Twoimi wydarzeniami itp. Po uruchomieniu będziesz mógł wysłać e-mail do wszystkich tych osób, informując ich, że mogą odwiedzić Twój sklep online .

Może to być dobry moment, aby rozważyć zaoferowanie promocji osobom z Twojej listy e-mailowej, a nawet zniżki za polecenie, aby zachęcić klientów do udostępniania Twojej witryny znajomym i rodzinie.

Poczta e-mail nadal jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych w zestawie narzędzi e-commerce, więc upewnij się, że nadal gromadzisz adresy e-mail w swojej witrynie. Niektóre marki używają wyskakujących okienek, aby zachęcić użytkowników do wprowadzenia swoich adresów e-mail w zamian za niewielką promocję, na przykład 15% zniżki na pierwszy zakup lub bezpłatną wysyłkę.

Powinieneś również upewnić się, że utrzymujesz stały przepływ komunikacji ze swoją listą e-mailową. Opracuj regularną częstotliwość e-maili i dołączaj promocje, nowe treści, premiery produktów i inne wiadomości, które mogą zachęcić klientów do odwiedzenia Twojej witryny.

 

  1. Zwiększ swoją organiczną obecność w mediach społecznościowych.

W swoim biznesie online będziesz chciał wykorzystać każdą okazję, aby zwiększyć swoje cyfrowe zaangażowanie. Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów jest okazanie nieco dodatkowej miłości kanałom mediów społecznościowych i upewnienie się, że są one zaopatrzone w żywe obrazy i angażujące filmy.

  1. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem SEO.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) obejmuje wiele rzeczy, a próba optymalizacji może doprowadzić Cię do głębokiej, głębokiej króliczej nory. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli dopiero zaczynasz.

Postaw się w pamięci swojego użytkownika — jak Twoi docelowi odbiorcy mówią o Twoich produktach i co chcą wiedzieć?

Zwróć uwagę na zawartość strony. Treść na stronie odnosi się do tytułów i opisów produktów, obrazów, wszelkich blogów lub innych treści, które możesz mieć itp. Chcesz się upewnić, że treść w naturalny sposób używa języka, którego mogą używać Twoi klienci podczas wyszukiwania powiązanych produktów i odpowiadania na ich pytania.

Ważne są również metatagi. Tagi tytułowe, które są jak nagłówki w wyszukiwarce, pomagają wyszukiwarce określić, o czym jest każda strona. Każda strona Twojej witryny powinna mieć swój własny unikalny tag tytułu. Opisy meta to krótkie podsumowania każdej strony. Gdy Twoja witryna pojawi się na stronie wyników wyszukiwania, użytkownicy zobaczą Twój tag tytułu i opis meta przede wszystkim.

 

  1. Twórz ciekawe, przydatne treści.

Tworzenie świetnych treści dla osób, które chcą kupić Twój produkt, to świetny sposób na przyciągnięcie ruchu do Twojej witryny i dostarczenie przydatnych informacji, które pozycjonują Twoją markę jako autorytatywny głos w Twojej branży.

 

  1. Wypróbuj Google Ads.

Korzystanie z Google Ads do marketingu w wyszukiwarkach daje możliwość licytowania słów kluczowych, dzięki czemu możesz wyświetlać się jako pierwszy na stronach wyników wyszukiwania. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek polega na uzyskaniu pożądanego „najwyższego miejsca” — ale uwaga, Google Ads nadal będzie pojawiać się jako pierwszy.

Marketing w wyszukiwarkach to świetny sposób na reklamowanie witryny, ponieważ nie wymaga żadnego projektu i może być bardzo skuteczny w generowaniu nowego ruchu. Będziesz uzyskiwać wyniki w czasie rzeczywistym i na bieżąco dostosowywać strategie kampanii na podstawie skuteczności.

 

  1. Reklamuj się na platformach społecznościowych.

Media społecznościowe to świetne miejsce do skupienia się na wydatkach reklamowych, ponieważ wiesz, że ludzie spędzają czas na platformach społecznościowych. Jeśli zamierzasz kupić billboard, na której drodze najlepiej go postawić? Pomyśl też o takiej reklamie w mediach społecznościowych.

Jeśli Twoi odbiorcy spędzają dużo czasu na Instagramie, ale nie na Twitterze, będziesz chciał skoncentrować swoje wydatki na Instagramie.