Jak założyć sklep internetowy krok po kroku?

Chcesz założyć własny sklep internetowy? Wiemy, że zbudowanie sklepu internetowego może być przerażającą myślą, zwłaszcza gdy nie jesteś technikiem.

Cóż, nie jesteś sam. Po pomocy setkom użytkowników w uruchomieniu ich sklepu internetowego, postanowiliśmy stworzyć najobszerniejszy poradnik, jak zbudować swój sklep internetowy z WordPress.

 

Czego potrzebujesz, aby założyć sklep internetowy?

Nigdy nie było lepszego czasu na rozpoczęcie działalności online niż dzisiaj. Każdy, kto ma komputer, może rozpocząć pracę w ciągu kilku minut i bez nabywania specjalnych umiejętności.

 

Trzy rzeczy potrzebne do założenia sklepu internetowego to:

  • Pomysł na nazwę domeny (będzie to nazwa firmy Twojego sklepu internetowego np. wpbeginner.com)
  • Konto hostingowe (to jest miejsce, w którym Twoja witryna mieszka w Internecie)
  • Twoja niepodzielna uwaga przez 30 minut.

 

Możesz skonfigurować własny sklep internetowy z WordPress w mniej niż 30 minut, a my przeprowadzimy Cię przez każdy etap procesu.

 

Krok 1: Konfiguracja platformy sklepu internetowego

Największym błędem popełnianym przez większość użytkowników jest nie wybór odpowiedniej platformy dla swojego sklepu internetowego. Na szczęście jesteś tutaj, więc nie popełnisz tego błędu.

Polecamy dwie popularne platformy eCommerce: Shopify lub WordPress + WooCommerce. Shopify to w pełni hostowane rozwiązanie eCommerce. To bezproblemowe rozwiązanie, w którym wystarczy się zalogować i zacząć sprzedawać. Minusem Shopify jest to, że robi się dość drogie, a opcje płatności są ograniczone, chyba że uiścisz dodatkowe opłaty.

Dlatego większość użytkowników wybiera WordPress + WooCommerce ze względu na elastyczność, jaką oferuje. Wymaga to trochę konfiguracji, ale na dłuższą metę warto to zrobić. WordPress to najpopularniejszy kreator stron internetowych, a WooCommerce to największa na świecie platforma eCommerce (patrz: porównanie Shopify vs WooCommerce).

W tym samouczku przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji sklepu internetowego na WordPress za pomocą WooCommerce.

Aby skonfigurować sklep eCommerce, potrzebujesz nazwy domeny, hostingu i certyfikatu SSL. Nazwa domeny to adres Twojej witryny w Internecie. Jest to to, co użytkownicy będą wpisywać w swoich przeglądarkach, aby dotrzeć do Twojej witryny (na przykład: google.com).

Hosting to miejsce, w którym Twoja witryna handlu elektronicznego znajduje się w Internecie. To dom Twojej witryny w internecie. Każda strona internetowa w Internecie wymaga hostingu.

 

Krok 2. Konfiguracja WordPress

Po pierwszym zalogowaniu się do witryny WordPress Bluehost może zaoferować pomoc w konfiguracji witryny.

Śmiało i kliknij link „Nie potrzebuję pomocy”. Nie martw się, przeprowadzimy Cię przez wszystkie niezbędne kroki.

Skonfigurujmy Twoją witrynę WordPress. Najpierw musisz odwiedzić stronę Ustawienia »Ogólne, aby ustawić tytuł i opis swojej witryny WordPress.

 

Krok 3. Konfiguracja sklepu WooCommerce

WooCommerce to najlepszy kreator sklepów internetowych na rynku. Jest oparty na WordPressie, który zapewnia elastyczność WordPressa i swobodę sprzedaży dowolnego rodzaju produktów.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WooCommerce. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po prostu przejdź do strony Wtyczki »Dodaj nowy i wyszukaj WooCommerce. W wynikach wyszukiwania kliknij przycisk Zainstaluj teraz obok listy WooCommerce.

 

Krok 4. Konfiguracja płatności dla Twojego sklepu internetowego

Następnie musisz skonfigurować metody płatności, aby akceptować płatności online w swoim sklepie. WooCommerce zapewnia kilka bramek płatności, które możesz łatwo skonfigurować.

Po prostu przejdź do strony WooCommerce »Ustawienia i przejdź do zakładki „Płatności”. Domyślnie możesz wybrać PayPal Standard, Płatność przy odbiorze, Czeki i Przelewy bankowe.

 

Krok 5. Dodawanie produktów do Twojego sklepu internetowego

Zacznijmy od dodania pierwszego produktu do Twojego sklepu internetowego. Aby dodać nowy produkt, musisz odwiedzić stronę Produkty » Dodaj nowy. Najpierw podaj tytuł produktu, a następnie szczegółowy opis.

W prawej kolumnie zobaczysz pole „Kategorie produktów”. Kliknij „+Dodaj nową kategorię produktu”, aby utworzyć kategorię dla tego produktu. Pozwala to Tobie i Twoim klientom na łatwe sortowanie i przeglądanie produktów.

 

Krok 6. Wybierz i dostosuj motyw WordPress

Motywy kontrolują wygląd witryn WordPress dla użytkowników, którzy je odwiedzają. W przypadku sklepu WooCommerce kontrolują również sposób wyświetlania Twoich produktów.

Dostępne są tysiące płatnych i bezpłatnych motywów WordPress, które pomogą Ci stworzyć oszałamiającą obecność w Internecie.

Jednak nie wszystkie motywy WordPress są zaprojektowane specjalnie dla sklepów eCommerce. Wybraliśmy ręcznie niektóre z najlepszych motywów WooCommerce, z których możesz wybierać.

Po zainstalowaniu motywu WooCommerce możesz dostosować jego wygląd do własnych wymagań.

Po prostu przejdź do Wygląd »Dostosuj stronę. Spowoduje to uruchomienie dostosowywania motywu, w którym możesz zmienić różne ustawienia motywu.